شركت دانش تجهیز فرزانه (سهامی خاص ) به‌منظور حفظ و ارتقا صنعت ساخت شبیه‌سازهای آزمایشگاهی، در سال 1391 آغاز به فعالیت نمود.  مهم‌ترین فعالیت‌ها و خدمات شرکت، طراحی و ساخت تجهیزات و آزمایشگاه­های واقعی و مجازی منحصربه‌فرد و طراحی و ساخت تجهیزات آموزشی صنعتی همگام و همدوش دانش و فناوري روز می­باشد.

این مجموعه از بدو تأسیس با بهره­گيري از استانداردها و متدهاي جديد و با پشتوانه دانش فني نخبگان کشوری توانسته است پروژه­هاي موفق متعددي را به مرحله اجرا درآورد. از افتخارات این شرکت کسب امتیاز دانش‌بنیان می‌باشد که در سال 1393 با تعامل دانشگاه صنعتی شریف، به‌عنوان یک دانشگاه برتر، پیشتاز و الگو در سطح ملی و بین‌المللی موفق به دریافت آن شده است.

محصولات شرکت دانش تجهیز فرزانه باکیفیت مناسب و با استفاده از مقاوم‌ترین مصالح، پوشش‌های محافظتي، مصرف انرژی کم، ایمنی بالا و طراحی مدرن به مشتريان ارائه مي‌گردد. از آنجایی­که اين مجموعه همواره خود را ملزم به ارائه محصولاتي باکیفیت، متنوع و قيمت مناسب میداند، موفق به اخذ استاندارد بین‌المللی (Worlddidac) برای اولین بار در ایران گردیده است. این امر تولید محصولاتی هم رده با تولیدات شرکت‌های بین المللی را  به دنبال داشته و با استقبال بی نظیر مشتريان از محصولات تولیدی این شرکت روبرو شده است.

ازآنجایی‌که شبیه‌سازهای تجهیزات آزمایشگاهی نقش بسزایی در بهبود کیفیت نظام آموزشی کشور دارند و از سوی دیگر ساخت این تجهیزات در ایران از استاندارد خاصی تبعیت نمی­کند، شرکت درصدد است با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و سازمان ملی استاندارد کشور، استانداردهای خاص دستگاه­های آزمایشگاهی مجازی را برای کشور ارائه دهد.

اميد به اينکه با توكل و ياري خداوند متعال و تکیه‌ بر كادر متخصص و مجرب خود بتوانيم نقش مؤثری در پيشبرد اهداف و نيازهاي فني و تخصصي كشور عزيزمان ايران، ايفا نمائيم.